flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього трудового розпорядку Орджонікідзевського районного суду м. Харкова

 

                                                                   

                                                                            ЗАТВЕРДЖЕНО

 

                                                                        Рішенням загальних зборів

                                                                        трудового колективу

                                                                        Орджонікідзевського  районного

                                                                        суду м. Харкова від 04.06.2018 р.

 

( зі змінами, затвердженими  рішенням загальних зборів трудового колективу

                                                                          Орджонікідзевського  районного суду

    м. Харкова від 12.09.2023 р.)

 

 

 

ПРАВИЛА

внутрішнього трудового розпорядку

Орджонікідзевського районного суду м. Харкова

 

Загальні положення

 

  1. Ці Правила внутрішнього трудового розпорядку (далі – Правила) розроблені відповідно до ст.43 Конституції України, Закону України "Про судоустрій та статус суддів", Закону України "Про державну службу", Кодексу законів про працю України та на підставі Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників системи органів державної судової адміністрації, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління ДСА України, затверджених наказом ДСА України 30.06.2004 року № 109-04.

 

  1. Правила визначають загальні положення щодо організації внутрішнього трудового розпорядку Орджонікідзевського районного суду м. Харкова (далі – суд), режиму роботи, умов перебування в суді та забезпечення раціонального використання робочого часу, підвищення якості та ефективності їх праці, створення необхідних  умов для нормальної роботи трудового колективу в особі суддів, помічників суддів  державних службовців,  та інших працівників суду.

 

  1. Правила затверджуються загальними зборами трудового колективу суду.

 

  1. Правила доводяться до відома суддів, державних службовців та інших працівників суду під підпис.

 

  1. Правила поширюються на всіх працівників суду і є обов’язковими до виконання.

 

  1. Правила мають на меті забезпечення чіткої організації праці, належних та безпечних умов праці, підвищення її продуктивності та ефективності, підвищення авторитету судової влади, раціонального використання робочого часу, зміцнення трудової дисципліни.

 

 

II   Порядок прийняття та  звільнення працівників

 

  1. Призначення на посади та звільнення з посад працівників суду здійснюється відповідно до Конституції України, Законів України " Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", Положення про помічника судді, діючого трудового законодавства шляхом укладення трудового договору (безстрокового або строкового).

 

  1. Порядок обрання на посаду судді встановлюється Законом України "Про судоустрій і статус суддів". Судді зараховуються до штату суду наказом голови суду.

 

  1. Статус помічника судді і умови його діяльності визначаються Законом України "Про судоустрій і статус суддів" та "Положенням про помічника судді суду загальної юрисдикції", затвердженим Рішенням  Ради  суддів  України  від  25  березня  2011 року № 14 (зі змінами) та статтею 92 Закону України "Про державну службу".

 

  1. Порядок вступу, проходження та припинення державної  служби  визначається Законом України "Про державну службу" та Кодексом законів про працю України.

 

  1. Прийняття на державну службу здійснюється на конкурсній основі, крім випадків, коли інше встановлено законами України.

 

  1. Помічник судді призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату суду за поданням судді.

 

  1. Працівники апарату суду, посади яких не відносяться до посад державних службовців, приймаються та звільняються з роботи на підставі Кодексу законів про працю України.

 

  1. Призначення, переведення та звільнення працівника апарату суду оформляється наказом керівника апарату суду, про що вони ознайомлюються під підпис.

 

III    Організація праці працівників суду

 

  1. Функціональні права та обов’язки голови суду, його заступника та суддів визначаються Законом України "Про судоустрій і статус суддів" та іншими нормативними актами.

 

  1. Функціональні права та обов’язки керівника апарату суду визначається Законом України "Про судоустрій і статус суддів", Положенням про апарат Орджонікідзевського районного суду м. Харкова та посадовою інструкцією.

 

IV.  Основні права й обов’язки працівників суду

 

Працівники суду мають  право:

 

Працівники суду зобов’язані:

Працівникам апарату суду забороняється:

 

V. Робочий час та час відпочинку

 

  1. Тривалість робочого часу для суддів та працівників суду не може перевищувати 40 годин на тиждень.

 

  1. Правилами внутрішнього трудового розпорядку в суді встановлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями (субота та неділя). Робочий час з понеділка до четверга триває з 8.00 год. до 17.00 год., у п’ятницю – з 8.00 год. до 14.30 год.

 

  1. Тривалість перерви для відпочинку і харчування становить 30 хвилин – з 12.00 год. до 12.30 год. Перерва не включається в робочий час і може використовуватись працівником на свій розсуд. На цей час він може відлучатися з місця роботи.

 

  1. Відповідно до ст. 53, 73 Кодексу законів про працю України напередодні святкових і неробочих днів  тривалість робочого дня скорочується на одну годину.

 

  1. Судді та працівники суду можуть бути залучені до роботи понад встановленої тривалості робочого часу в порядку та на умовах, передбачених законодавством або згідно встановленого графіку чергування.

 

  1. Облік робочого часу у суді здійснюється у відповідному журналі обліку робочого часу, ведеться табель робочого часу.

 

  1. Працівникам суду надаються щорічні (основна та додаткова) відпустки із збереженням на за весь період місця роботи (посади) і заробітної плати відповідно до чинного законодавства: Кодексу законів про працю, Закону України "Про відпустки", "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" на підставі заяви судді, працівника суду.

 

  1. Помічнику судді, діловоду та архіваріусу може бути надана щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці, пов'язаної з роботою на персональному комп'ютері, яка оплачується відповідно до чинного законодавства.

Максимальна тривалість цієї щорічної додаткової відпустки становить 4 календарних дні. До стажу роботи, який дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, пов'язаної з роботою на персональному комп'ютері, зараховуються:

Періоди відпустки без збереження заробітної плати, тимчасової непрацездатності, соціальних відпусток (зокрема відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами), навчальних відпусток, творчих відпусток, перебування працівника на курсах підвищення кваліфікації, період увільнення працівника у зв’язку з призовом на військову службу під час мобілізації, та робочі дні, в які працівник був зайнятий роботою на персональному комп’ютері менше половини тривалості робочого дня, не зараховуються до стажу, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, пов’язаної з роботою на персональному комп’ютері.  

Для розрахунку тривалості щорічної додаткової відпустки за роботу за комп’ютером консультантом суду ведеться облік робочого часу, відпрацьованого в умовах з особливим характером праці способами проведення виміру часу зайнятості, а саме фотографія робочого часу і хронометраж.

Фактична тривалість відпустки розраховується за попередній календарний робочий рік відповідно до обліку робочого часу з особливим характером праці, пов'язаної з роботою на персональному комп’ютері, пропорційно стажу роботи, який дає право на дану відпустку.

 

  1. Черговість надання щорічних відпусток суддям та працівникам суду визначається графіками з урахуванням необхідності забезпечення безперебійної роботи суду та сприятливих умов для відпочинку його працівників.

 

 

VI  Заохочення суддів працівників суду

 

  1. Суддя до звільнення з посади не може бути нагороджений державними винагородами, а також будь-якими іншими винагородами, відзнаками, грамотами. Суддя може бути нагороджений державними нагородами лише за проявлену ним особисту мужність і героїзм в умовах, пов’язаних із ризиком для життя.

 

  1. Згідно Положення про заохочення працівників апарату Орджонікідзевського районного суду м. Харкова, за наполегливу працю, якісне і сумлінне виконання посадових обов’язків та інші досягнення у роботі до працівників апарату суду застосовується наступне заохочення:

         - відзначити  "Подякою  керівника апарата Оржонікідзевського районного    суду м. Харкова".

Застосування заходів заохочення та дисциплінарного стягнення до помічника судді здійснюється керівником апарату суду за погодженням із суддею.

 

  1. Дострокове присвоєння рангу державному службовцю за бездоганну та ефективну державну службу відповідно до Закону "Про державну службу".

 

  1. За особливі заслуги на державній службі працівники апарату суду можуть бути представлені до державних нагород та присвоєння почесних звань.

 

  1. Заохочення оформляються наказом керівника апарату суду, оголошується працівнику апарату, відповідний запис заноситься до трудової книжки.

 

 

VII.   Відповідальність  суддів та працівників суду за порушення

трудової   дисципліни

 

  1. Накладення дисциплінарних стягнень на суддю проводиться відповідно до Закону "Про судоустрій і статус суддів".

 

  1. За порушення трудової дисципліни, цих Правил до працівника може бути застосовано один з таких заходів стягнення: догана, звільнення.

 

  1. Звільнення як дисциплінарне стягнення, може бути застосоване відповідно до пунктів 3, 4, 7, 8 статті 40 та статті 41 Кодексу законів про працю України.

 

  1. До державних службовців за невиконання чи неналежне виконання службових обов'язків, перевищення своїх повноважень, порушення обмежень, пов'язаних із проходженням державної служби, а також за вчинок, який ганьбить його як державного службовця можуть застосовуватись такі заходи дисциплінарного впливу: зауваження, догана, попередження про неповну службову відповідність, звільнення з посади.